Kredyt konsolidacyjny a nasz budżet

Posted on listopad 22 2019 by zyskowny
Categories: Domyślne

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego z pewnością trzeba wziąć pod uwagę wiele rozmaitych czynników. Ważne są tutaj wszystkie szczegóły, dlatego musimy wykazać się skrupulatnością, rozsądkiem i odpowiedzialnym podejściem do sprawy. Zagadnienia o charakterze finansowym niejednokrotnie bywają dosyć skomplikowane, a przynajmniej wielu osobom mogą się takie wydawać. Musimy mieć do dyspozycji odpowiednie zaplecze wiedzy, ponieważ znajomość mechanizmów odnoszących się do zobowiązań finansowych jest bardzo ważna. Jeśli mamy braki w tej dziedzinie, koniecznie trzeba je nadrobić - na przykład na cenionym w tej dziedzinie portalu 17 Banków. Bez tego bowiem trudno dokonać całościowej oceny sytuacji. Jednym z istotnych aspektów zaciągania zobowiązań, w tym również kredytów konsolidacyjnych, jest nasz budżet. Musi nam on pozwalać na tego rodzaju przedsięwzięcie. Nasza sytuacja finansowa jest oceniana przez banki przy weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Nie należy jednak zdawać się tutaj na instytucje bankowe. Należy samodzielnie przeprowadzić szczegółową analizę odnoszącą się do naszego budżetu.

Read More

Konsolidacja kredytów – jakie dokumenty?

Posted on wrzesień 24 2019 by zyskowny
Categories: Domyślne

Z uwagi na to, że zaciągamy coraz więcej kredytów, coraz częściej też sięgamy po konsolidację czyli połączenie tych kredytów w jeden większy. Niestety chcąc wziąć kredyt konsolidacyjny nie unikniemy procedury oraz przygotowania szeregu licznych dokumentów. Warto więc przygotować niezbędne dokumenty odpowiednio wcześniej, aby konsolidacja przebiegła sprawnie, szybko i bez większego stresu. Na początek powinniśmy sprawdzić oferty różnych banków a także zadbać o jak najlepszą zdolność kredytową. Tymi sposobami mamy szansę uzyskać jak najtańszy kredyt, oraz taki który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Skonsolidować możemy większość kredytów począwszy od: kredytu gotówkowego, samochodowego, hipotecznego, ratalnego, kartę kredytową, limit na koncie, a także bieżące rachunki.

Read More

Wysokość stóp procentowych a lokowanie oszczędności

Posted on lipiec 09 2019 by zyskowny
Categories: Domyślne

Lokaty bankowe powinniśmy wybierać, zwracając szczególną uwagę na wysokość stopy procentowej. Najwięcej zarobimy, kiedy podejmiemy decyzję o zdeponowaniu środków na lokacie o kwartalnej kapitalizacji odsetek. Faktem jest, że częstość naliczania odsetek różnicuje w nieznacznym stopniu te depozyty i decyduje o tym, który z nich jest najkorzystniejszy. Biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie depozyt półroczny i kwartalny, naliczone odsetki zaczną „pracować” w przypadku reinwestycji w kolejnych okresach, powodując tym samym wyższą efektywną stopę procentową tych lokat. Lokaty bankowe są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem w chwili gdy zdecydujemy się zdeponować na lokacie konkretniejszą sumę pieniędzy. Co oczywiste, w większości banków, dla których ulokowanie przez nas gotówki wiąże się z możliwością prawidłowego funkcjonowania, mamy możliwość otrzymania wyższego oprocentowania. Możliwość negocjowania stawek zaczyna się zwykle, jeśli zdeponowana przez nas kwota przekracza 100.000 złotych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokładnie dowiedzieć się, od jakiej kwoty możemy zacząć ewentualne negocjacje z bankiem. Zdarzają się bowiem przypadki, kiedy bank znacznie obniża kwotę, od której uzależnia negocjacje stawek oprocentowania. Lokaty bankowe powinniśmy otwierać biorąc pod uwagę kwotę, jaką decydujemy się ulokować, oprocentowanie w skali roku oraz termin trwania lokaty. Warto także zapoznać się z informacjami dotyczącymi stóp procentowych oraz kapitalizacji odsetek. Należy również dokładnie określić, którego dnia po upłynięciu terminu lokaty, zebrane w wyniku jej trwania pieniądze zostaną przelane na nasze konto.

Read More