Te rzeczy wcale nie zrujnują twojej szansy na hipotekę!

Posted on marzec 18 2019 by zyskowny
Categories: Domyślne
Użyte znaczniki: , ,

Pomimo tego, co być może słyszałeś, doradcy hipoteczni nie spędzają wolnego czasu, siedząc gdzieś w fotelu, głaszcząc brodę, wymyślając powody, dla których nie można dostać kredytu hipotecznego.

W rzeczywistości istnieje wiele mitów na temat tego, czego pożyczkodawcy szukają. Oto kilka rzeczy, które właściwie nie zrujnują twojego wniosku o kredyt hipoteczny.

1. Czasami stawiasz zakładu lub wydajesz pieniądze na rzeczy, których nie potrzebujesz

Istnieje wiele informacji, które sugerują, że zakłady są absolutnie nie do przejścia, ale wydawanie dziwnych pieniędzy na wyścigi lub na to, co stanie się w kolejnym meczu siatkówki, nie jest wielkim problemem.

To jest problemem tylko wtedy, gdy jest częste, jeśli stawiasz zakłady, na które nie możesz sobie pozwolić, lub jeśli twój doradca hipoteczny uważa, że może to wpłynąć na spłatę kredytu hipotecznego.

To samo dotyczy wydawania pieniędzy na "głupie" rzeczy. Wszyscy to robimy, więc nie przejmuj się aż tak i dobrze się baw! Tylko pamiętaj o budżecie i rób to z umiarem.

2. Ubieganie się o kredyt hipoteczny na własną rękę

Tak, możliwe jest uzyskanie kredytu hipotecznego na samego siebie. Istnieją jednak pewne względy, z których najważniejszym jest to, że twoja kwota kredytu hipotecznego zależy od twoich dochodów. Jeśli jesteś w związku partnerskim, jesteś żonaty i chcesz otrzymać kredyt hipoteczny, twoje dochody są łączone.

Rata jest o wiele łatwiejsza do zaoszczędzenia i spłacenia, jeśli masz kogoś kto może Ci w tym pomóc. To powiedziawszy, z drugiej strony twój wniosek o kredyt hipoteczny nie zostanie odrzucony, ponieważ ubiegasz się sam.

3. Nie wiesz, jaką masz zdolność kredytową

Jeśli jesteś fanem wydawania pieniędzy, ale nie jesteś zbyt dobry w śledzeniu spłat - zła ocena zdolności kredytowej może wpłynąć na twoją aplikację .

Skorzystaj więc z biura kredytowego i możesz ubiegać się o ocenę. Jeśli twoja ocena kredytowa jest negatywna, powinieneś jak najszybciej powiadomić swojego doradcę hipotecznego, abyś nie miał finansowych problemów które nagle uniemożliwią wzięcie hipoteki.

Chociaż niewiedza nie spowoduje problemów, trzeba będzie wziąć na barki zły rating kredytowy - ale jest to sprawiedliwe!

4. Brak wszystkich dokumentów

Kiedy rozpoczynasz spotkanie na temat kredytu hipotecznego, idealnym scenariuszem jest zorganizowanie dokumentów w najlepszym stylu. Będziesz w stanie pokazać swojemu doradcy kredytowemu, ile zaoszczędzisz w każdym miesiącu, jak wydajesz pieniądze i jak dobrze radzić sobie będziesz w spłacaniu spłaty kredytu hipotecznego.

5. Ujemny kapitał

Ujemny kapitał własny ma miejsce, gdy wartość twojego domu jest mniejsza niż kwota, którą jesteś winien na swojej hipotece. Jeśli sprzedałeś swój dom, nie byłbyś w stanie całkowicie wyjaśnić swojej hipoteki. Jednak to również nie jest jeszcze koniec świata i nawet w takim przypadku nadal masz spore szanse na kredyt. Jeśli oczywiście w innych kwestiach jest wszystko w porządku.

on “Te rzeczy wcale nie zrujnują twojej szansy na hipotekę!”